Χρόνια πολλά παιδιά! ...επικό κομμάτι...επικοί στίχοι...και ''μια τουρκοπούλα αγκαλιά''!!! Λοιπόν για να τελειώνει το θέμα,πρώτη εκτέλεση Νταλάρας και λέει Τουρκοπούλα.Το κομμάτι τότε θεωρήθηκε ειρωνικό εξαιτίας του Τουρκοπούλα,κατηγορήθηκε για κοροϊδεία σε βάρος των Τούρκων από τον τότε Τούρκο πρόξενο,λογοκρίθηκε πολύ και απαγορεύτηκε.Μετά βγήκε η δεύτερη εκδοχή με το ομορφούλα που τραγούδησε ο Μπιθικώτσης.Οι όσοι χλευάζετε το Τουρκοπούλα έχετε κατανοήσει το τραγούδι ή μπα; Ανιστόρητοι κι έτσι φάση;Ήμαρτον.

Μου ξανάρχονται ένα ένα χρόνια δοξασμένα να `τανε το 21 να `ρθει μια στιγμή Να περνάω καβαλάρης στο πλατύ τ’ αλώνι και με τον Κολοκοτρώνη να `πινα κρασί Να πολεμάω τις μέρες στα κάστρα και το σπαθί μου να πιάνει φωτιά κα� Μου αρέσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://www.dailymotion.com/video/x2fj7qx_n%CE%B1-%CF%84%CE%B1n%CE%B5-%CF%84o-21-%CE%B3i%CF%89%CF%81%CE%B3o%CF%83-n%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%83_music, http://www.youtube.com/watch?v=rXqweG5S0Ks, http://www.youtube.com/watch?v=XUJUTPi701o, 110808 Τραγούδια, 253057 Ποιήματα, 28004 Μεταφράσεις, 26570 Αφιερώσεις. Gaana offers you free, unlimited access to over 45 million Hindi Songs, Bollywood Music, English MP3 songs, Regional Music & Mirchi Play. Cat# Artist Title (Format) Label Cat# Country Year; MSM 118: Σταύρος Κουγιουμτζής, Γιώργος Νταλάρας: Σταύρος Κουγιουμτζής, Γιώργος Νταλάρας - Νάτανε Το 21 ‎ (LP, Album) Minos (2) … Πρωτογράφτηκε στο στούντιο με την ''Τουρκοπούλα''. Μου ξανάρχονται ένα ένα χρόνια δοξασμένα / να 'τανε το 21 να 'ρθει μια στιγμή / Να περνάω καβαλάρης στο πλατύ τ' αλώνι Τι σας πειραζει?????? Natane To 21 is a Greek album released on Jan 1970. ------- 45ρακι στην Olympic (OE 75100) --------, 1η : 1969 = Γιωργος Νταλαρας : [''Ομορφουλα''] ------ Συλλογη ''Σταύρος Κουγιουμτζής ‎– Τα μεγάλα τραγούδια : Πρωτες εκτελεσεις ''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! φιλεναδα γαμαει ο χωρος!!!!!!!!

Are you sure you want to continue? To disable, switch Autoplay to ‘OFF’ under Settings. Και μαλιστα τυχαια βρηκα και 2η κοπια στο Μοναστηρακι πριν καμια 20αρια χρονια. Εκει φαινεται οτι ειναι οπως το εγραψε ο alain. ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!

Έγινε επίσημη νότα από την τουρκική πρεσβεία και αλλάχτηκε. Translation of 'Νατανε το '21 (Natane to '21)' by Grigoris Bithikotsis (Γρηγόρης Μπιθικώτσης) from Greek to Russian Deutsch English Español Français Hungarian Italiano Nederlands Polski Português (Brasil) Română Svenska Türkçe Ελληνικά Български Русский Српски العربية فارسی 日本語 한국어

υπαρχει (το εχω 45αρι columbia) με τον Μητροπανο, auto to trayoudi 8a to poume cto cxoleio m kai alla dio xD, loipon proton A ektelesh ntalaras B toyrkopoyla G allagi me, Λοιπον ειναι οπως τα λεει ο alain. !Η ερμηνεία του Νταλάρα αλλά και του Μπιθικώτση είναι τέλειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το τραγούδι το είπε πρώτος ο Νταλάρας, μετά το είπε ο Μπιθικώτσης καθώς και ο Μητροπάνος. Konstantinos Argiros - Τα μάτια σου ερωτεύτηκα (Ta mátia sou erotéftika), Emily Dickinson - It's All I Have To Bring Today.